TIME LAPSE HİZMETİ İLE İNŞAATLARINIZDA SIFIR HATA!

TIME LAPSE HİZMETİ İLE İNŞAATLARINIZDA SIFIR HATA!

Time Lapse Hizmeti İle İnşaatlarınızda Sıfır Hata!

İnşaatlarınızda hata olmamasını istiyorsanız time lapse hizmeti ile inşaatlarınızdaki hatayı sıfıra indirgeyebilirsiniz. 

Time Lapse Sistemi Nedir?

Time lapse sistemi bir inşaatın uzun bir süre günün belirli saatlerinde çekilen fotoğraflarının hızlandırılmış video tekniği ile bir araya getirilmesi sonucu oluşturulan hızlandırılmış görüntüdür. Time lapse sistemi inşaatlarında hata olmamasını önemseyen müşterilere hitap eden bir sistem olup, inşaatın her aşamasında müşterilerin bu gelişmelerden haberdar olmasını sağlar. 

Time Lapse Sisteminde Görüntü Kalitesi Çok Önemli

Time lapse sisteminde elde edilen görüntülerin kaliteli olması, görüntülerin çekim yapılan inşaattaki değişimi en iyi şekilde gözlemlenebilmesini olanaklı kılacaktır. Bu neden ile time lapse için standart kameralar değil, time lapse için uygun kamera ve kamera ekipmanları kullanılmaktadır. Aynı zamanda time lapse sisteminde çekim yapılacak mevsim, çekilecek alan gibi faktörler de etkilidir ve bu faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Time Lapse Nasıl Çekilmektedir?

Sargem tarafından time lapse çekimi aşağıdaki gibi yapılmaktadır:

1. Uygun Model ve Ekipman Seçimi

Çekim yapılacak alana bağlı olarak uygun modelde kamera ve kamera ekipmanları Sargem firması tarafından seçilmektedir. 

2. 4K Fotoğraf Çekimi

Sargem time lapse hizmeti gerçekleştirirken yüksek çözünürlüğe sahip kameralar kullanmakta ve 4K Ultra HD kalitesinde video çektirmektedir. 

3. Online Sistem İle Sıkı Takip

Pek çok firma offline sistem kullanmakta ve çekilen görüntülerin kaderini şansa bırakmaktadır. Çekilen 4K Ultra HD görüntüler Sargem tarafından sıkıca takip edilmekte ve görüntüyü bozacak herhangi bir faktör gözlemlendiğinde, sorun hemen giderilerek çekimlere devam edilmektedir. 

4. Görüntülerin Bir Araya Getirilerek Hızlandırılması

Belirlenen sürede çekilen fotoğraflar bir araya getirilerek ve hızlandırılarak kolaj oluşturulmakta ve time lapse ile hızlandırılmış video elde edilmektedir. 

Time Lapse Sisteminde Güneş Enerjisi Kullanılıyor

Bağımsız ve kesintisiz enerji anlamına gelen güneş enerjisinden yararlanmak için Sargem hiçbir faktöre bağlı kalmadan kendi enerjilerini kendileri üretmekte ve elektrik kesintisi ve nakil hatlarındaki problemlerden etkilenmemektedir. Bilinenin aksine hava kapalı olduğunda güneş enerjisi ile çalışan time lapse sistemi ekipmanları durmamakta, çalışmaya ve enerji vermeye devam etmektedir.


Paylaş: