HİBRİT ENERJİLİ KAMERA SİSTEMLERİ

HİBRİT ENERJİLİ KAMERA SİSTEMLERİ

Güneş panelleri için havanın soğuk veya sıcak olmasının hiçbir önemi yoktur. Enerji verimi için önemli olan tek şey ışık kalitesidir.  Kış aylarında geliş açısıyla alakalı olarak ışık kalitesi oldukça düşer ve buna bağlı olarak verimlilik yaz aylarına nazaran oldukça düşüktür. Bu sebeple yazın çok rahatlıkla ihtiyacı karşılayan paneller, kış aylarına girildiğinde artık yeterli gelmeyebilirler. Bu durumda yapılacak iki şey vardır.

Birinci çözüm;

Güneş panellerinin sayısını artırmak: Bu bir çözümdür. Ancak, ışık kalitesinin ciddi oranda düştüğü bir bölgede ise panel miktarını çok fazla artırmak gerekebilir. Bu durum maliyet getirebileceği gibi, istenen sonucu da vermeyebilir. Zaten verimsiz olan bir kaynağın üzerine gitmenin yerine alternatif çözümler daha sağlıklı olabilmektedir.

İkinci çözüm;

Kurulu sistem rüzgarı iyi alan bir bölgede ise, kış ayları için güneş panellerinde ısrar etmek çok mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine hem enerji kaynaklarını çeşitlendirmek, hem de verimliliği artırmak adına rüzgar türbinleri (rüzgar gülü) mantıklı bir çözüm olacaktır.

Yazın havanın iyi olduğu zamanlarda güneş panelleri ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacak, rüzgar türbinlerine çok fazla ihtiyacınız olmayacaktır. Kışın ise güneş panelleri verimsiz çalışırken, bu seferde rüzgar türbinleriniz daha verimli (çok büyük ihtimal) çalışacağından ihtiyacınız olan enerjide sıkıntı yaşamayacaksınız.

Bu bir nevi ticarette riskleri bölüştürmek gibidir. Yani tek ülkeye ihracat yapıyorsanız, o ülkeye mal satmada problem yaşadığınız an sıkıntıya düşersiniz. Ancak birçok ülkeye ihracat yapıyorsanız, herhangi bir problem yaşadığınız zaman diğerleri yaşanılan sıkıntıya tolere edecektir.

Sargem Elektronik olarak, kurduğumuz güvenlik kamerası sistemlerinde güneş enerjisi ve rüzgar türbinlerini bir arada kullanarak, 4 mevsim sorunsuz bir şekilde güvenliğinizi sağlıyoruz.  4G güvenlik kameralarımızla, internetin olmadığı veya hat çekmenin zor olduğu tüm yerlerde anlık takip yapabiliyorsunuz.

Böylece;

Güneş enerjili 4G uzun süreli (long term) time lapse sistem ile imalatınızın tüm sürecini kayıt altına alıyor, yine güneş ve rüzgar enerjili kameralarımızla güvenliğinizi sağlıyoruz. Kısa süreli işleriniz için güvenlik ve time lapse kamerası kiralama hizmetimizden de faydalanabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten rüzgar türbinleriyle ilgili daha fazla detaya erişebilirsiniz.

Emre SABANCI

https://sargem.com.tr/haber/ruzgar-turbini-guc-hesaplama

Paylaş: